Yurtdışı Seyahat Sigortası

Yaptırmanız gereken bu seyahat sigortası ile hem vize alabilmenin ön koşullarından birini sağlamış oluyorsunuz, hem de seyahatiniz esnasında başınıza gelebilecek her türlü riske karşı da önlem almış olursunuz.

01.06.2004 tarihinden itibaren Schengen ülkelerine (Almanya, İzlanda, Fransa, Avusturya, Belçika, Yunanistan, Danimarka, İzlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Portakiz, İsveç ve İspanya) seyahat planlayan herkesin zorunlu “Seyahat Sağlık Sigoratası” yaptırması gerekmektedir.

Yukarıdaki Schengen ülkelerinin talep etmiş olduğu seyahat sağlık sigoratası‘nın minimum teminatları aşağıdaki gibidir.
» Sigortalının tıbbi nedenlerle nakli,
» Cenazenin anayurda nakli veya sigortalının vefat ettiği yerde defin masrafları,
» Acil durumlarda hastane sağlık tedavisi masrafları,
» Acil durumlarda ayakta tedavi masrafları
» Seyahat sigortanızla ilgili özel bir talebiniz olmazsa vize işleminiz için gerekli minimum teminatlarda bir poliçe düzenlenecek olup özel taleplerinizi lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki teminatların dışında yaptıracağınız seyahat sigortasıyla ilgili herhangi bir sorun yaşamamanız için, hazırlanan sigorta poliçesinin hem Türkçe hem de İngilizce metin içeriğinin (çevirisi) olduğunu kontrol etmeyi unutmayınız.

Yaptırmanız gereken bu zorunlu seyahat sağlık sigortası yetkili acentelerden yaptırabilirsiniz. Zorunlu sağlık sigortası için vize aracılık hizmeti veren firmanıza sorarak yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

Seyahatiniz esnasında ve gümrük geçişlerinde seyahat sağlık sigorta poliçesini yanınızda bulundurmayı unutmayınız.

Seyahat Sağlık sigortası Fiyatları

» 1-7 gün 8 Euro
» 8-15 gün 10 Euro
» 1 ay 18 Euro
» 2 ay 25 Euro
» 3 ay 30 Euro
» 6 ay 40 Euro
» 1 yıl 60 Euro

Yukarıdaki fiyatlar örnek olarak 0-65 yaş arası ve Avrupa ülkeleri içindir.
Not: 65 yaşından sonra ve Amerika -Kanada – Japonya için fiyatlar değişiklik gösterebilir.

Seyahat Sağlık Sigortası

Peki, Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?
Seyahat sigortası, sigortalı olan kişinin yurtdışı seyahati esnasında herhangi bir kaza, sakatlanma, sağlık sorunları gibi risklerini belirlemiş olduğu zaman dilimi içinde seçilmiş limitler kapsamı altına alan bir sigorta poliçesidir.

Seyahat Sigortası İsteyen Konsolosluklar;

» Hollanda Konsolosluğu Seyahat Sağlık Sigortası:
Hollanda Transit vize ve Hollanda yerleşim vizesi hariç Hollanda Turistik vize,Hollanda Ticari Vize ve Hollanda Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» İspanya Seyahat Sağlık Sigortası:
İspanya Transit vize ve İspanya yerleşim vizesi hariç İspanya Turistik vize,İspanya Ticari Vize ve İspanya Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» Almanya Seyahat Sağlık Sigortası:
Almanya Transit vize ve Almanya yerleşim vizesi hariç Almanya Turistik vize,Almanya Ticari Vize ve Almanya Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» İsviçre Seyahat Sağlık Sigortası:
İsviçre Transit vize ve İsviçre yerleşim vizesi hariç İsviçre Turistik vize,İsviçre Ticari Vize ve İsviçre Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» İtalya Seyahat Sağlık Sigortası:
İtalya Transit vize ve İtalya yerleşim vizesi hariç İtalyaTuristik vize,İtalya Ticari Vize ve İtalya Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» Çek Cumhuriyeti Seyahat Sağlık Sigortası:
Çek Cumhuriyeti Transit vize ve yerleşim vizesi hariç Çek Cumhuriyeti Turistik vize,Çek Cumhuriyeti Ticari Vize ve Çek Cumhuriyeti Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» Polonya Seyahat Sağlık Sigortası:
Polonya Transit vize ve yerleşim vizesi hariç Polonya Turistik vize,Polonya Ticari Vize ve Polonya Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» Fransa Seyahat Sağlık Sigortası:
Fransa Transit vize ve yerleşim vizesi hariç Fransa Turistik vize,Fransa Ticari Vize ve Fransa Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» İzlanda Seyahat Sağlık Sigortası:
İzlanda Transit vize ve yerleşim vizesi hariç İzlanda Turistik vize,İzlanda Ticari Vize ve İzlanda Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» İsveç Seyahat Sağlık Sigortası:
İsveç Transit vize ve İsveç yerleşim vizesi hariç İsveç Turistik vize,İsveç Ticari Vize ve İsveç Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası:
Finlandiya Transit vize ve Finlandiya yerleşim vizesi hariç Finlandiya Turistik vize,Finlandiya Ticari Vize Finlandiya Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» Norveç Seyahat Sağlık Sigortası:
Norveç Transit vize ve yerleşim vizesi hariç Norveç Turistik vize,Norveç Ticari Vize ve Norveç Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» Danimarka Seyahat Sağlık Sigortası:
Danimarka Transit vize ve yerleşim vizesi hariç Danimarka Turistik vize,Danimarka Ticari Vize ve Danimarka Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» Romanya Seyahat Sağlık Sigortası:
Romanya Transit vize ve yerleşim vizesi hariç Romanya Turistik vize,Romanya Ticari Vize ve Romanya öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» Lüksemburg Seyahat Sağlık Sigortası:
Lüksemburg Transit vize ve yerleşim vizesi hariç Lüksemburg Turistik vize,Lüksemburg Ticari Vize ve Lüksemburg Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» Belçika Seyahat Sağlık Sigortası:
Belçika Transit vize ve yerleşim vizesi hariç Belçika Turistik vize,Belçika Ticari Vize ve Belçika Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası:
Portekiz Transit vize ve yerleşim vizesi hariç Portekiz Turistik vize,Portekiz Ticari Vize ve Portekiz Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» Avusturya Seyahat Sağlık Sigortası:
Avusturya Transit vize ve yerleşim vizesi hariç Avusturya Turistik vize,Avusturya Ticari Vize ve Avusturya öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» Yunanistan Seyahat Sağlık Sigortası:
Yunanistan Transit vize ve yerleşim vizesi hariç Yunanistan Turistik vize,Yunanistan Ticari Vize ve Yunanistan Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortası:
Bulgaristan Transit vize ve yerleşim vizesi hariç Bulgaristan Turistik vize,Bulgaristan Ticari Vize ve Bulgaristan öğrenci Vizesi için istenmektedir.

» macaristan Seyahat Sağlık Sigortası:
Macaristan Transit vize ve yerleşim vizesi hariç Macaristan Turistik vize,Macaristan Ticari Vize ve Macaristan Öğrenci Vizesi için istenmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın